Plastyka powiek

Do usunięcia nadmiaru skóry w okolicach powiek stosujemy dwie metody. Pierwsza metoda to zabieg frakcyjnym laserem CO2. Druga to klasyczny zabieg chirurgiczny.

Do leczenia laserem frakcyjnym kwalifikujemy osoby u których nadmiar i wiotkość tkanek nie są nadmierne i rokują dobre efekty bez wykonywania cięć. Zabieg polega na wykonaniu laserem tysięcy mikronakłuć skóry. W wyniku uszkodzenia tkanek uruchamiane są w skórze naturalne procesy naprawcze. Dzięki tym procesom dochodzi do obkurczenia tkanek, syntezy kolagenu i elastyny i odbudowania tkanek. Uzyskujemy dzięki temu napięcie skóry, wzrost jej elastyczności oraz pogrubienie. Zmarszczki i fałdy obwisłej skóry ulegają zanikowi. Po zabiegu przez kilka dni w leczonej okolicy jest widoczny obrzęk, zaczerwienienie, skóra jest tkliwa. W tym okresie konieczne jest pokrywanie leczonych miejsc żelem silikonowym. Po około tygodniu pozostaje jedynie zaczerwienienie leczonych okolic, dalej wskazane jest stosowanie silikonu. Pełne efekty zabiegu są widoczne po około dwóch miesiącach i utrzymują się przez kilka lat.

Klasyczna chirurgiczna plastyka powiek wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Przed wykonaniem zabiegu planujemy cięcia wykonując szkice na skórze. Ma to na celu uzyskanie minimalnej, ukrytej blizny. Następnie wykonywane są iniekcje środka znieczulającego i rozpoczyna się właściwy zabieg. Nadmiar tkanek jest wycinany, cięcia wykonywane są przy pomocy lasera. Po usunięciu nadmiaru tkanek i wykonaniu hemostazy brzegi rany są zbliżane szwem ciągłym. Dodatkowo zabezpieczamy ranę plastrami chirurgicznymi. Szew usuwany będzie po 5-7 dniach. Po zabiegu można normalnie funkcjonować. W operowanej okolicy przez kilka dni utrzymuje się obrzęk. Zwykle pojawiają się zasinienia pod oczami które wchłaniają się po kilkunastu dniach.