Nieoperacyjny lifting twarzy i szyi.

Implantacja nici napinających to nowy sposób na odzyskanie młodego wyglądu twarzy. Inaczej niż w tradycyjnym liftingu, zastosowanie nici z zaczepami nie wymaga użycia skalpela i powoduje natychmiastowy efekt unosząc obwisłą skórę twarzy i szyi, zmniejszając głębokie zmarszczki i bruzdy. Z upływem lat twarz staje się coraz bardziej surowa i smutna, a skóra wiotczeje i zaczyna zwisać. Nici liftingujące to zabieg, który unosi to, co poddało się grawitacji oraz sprawia, że skóra wraca na swoje miejsce. Dzięki temu twarz wygląda na bardziej pogodną, wypoczętą i młodą.

Metoda stosowana w zabiegu implantacji nici nie jest skomplikowana, wykonanie zabiegu zajmuje od 15 do 40 minut, w zależności od rozległości zabiegu i ilości wprowadzanych nitek. Przy pomocy cienkiej igły pod skórę wprowadzana jest rozpuszczalna nić, podobna do tych, które używane są do zaszywania ran. Dzięki mikroskopijnym zaczepom w które jest wyposażona nić następuje jej umocowanie w skórze. Odpowiednie naciągnięcie wprowadzonej nici rozprostowuje zmarszczki. Dodatkowo obecność nici pobudza syntezę trzech składników, naturalnie występujących w ludzkim organizmie i zapewniających odpowiednie napięcie skóry. Są to kolagen, elastyna i kwas hialuronowy. Dzięki temu mechanizmowi w miejscu implantacji rozpuszczalnej nici tworzy się swego rodzaju rusztowanie napinające zwiotczałą skórę. Efekt zastosowania nici staje się jeszcze bardziej widoczny po kilku miesiącach od zabiegu.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Nie pozostawia blizn, czy innych nieestetycznych śladów, więc powrót do normalnego trybu życia następuje właściwie z dnia na dzień. Tuż po zabiegu pacjent może wracać do domu. Zdarza się, że bezpośrednio po zabiegu uwidacznia się lekki obrzęk i zasinienie, lecz zmiany te ustępują w ciągu kilku dni. Przez kilkanaście dni po zabiegu skóra twarzy wymaga delikatnego traktowania. Znaczny wysiłek fizyczny jest niewskazany przez okres miesiąca.

Efektem zabiegu implantacji nici jest całkowite usunięcie lub znaczna redukcja bruzd nosowo-wargowych, naciągnięcie skóry szyi, podniesienie brwi, okolic policzków, żuchwy, skroni czy przywrócenie objętości i poprawa konturu twarzy. Ponadto, implantacja rozpuszczalnych nici daje znakomite efekty w korygowaniu wrodzonych lub pourazowych uszkodzeń nerwu twarzy czy okolic częściowo sparaliżowanych. W przypadku zabiegu minimalizującego asymetrię twarzy, na ogół zalecane jest powtórzenie zabiegu i wszczepianie kolejnych nici w to samo miejsce.

Zabieg implantacji nici daje natychmiastowe i długotrwałe efekty, które w zależności od wielu czynników (uwarunkowania genetyczne, tryb życia, przyzwyczajenia żywieniowe) utrzymują się średnio od 2 do 5 lat. Proces wchłaniania nici trwa około 8-10 miesięcy.